چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
طرح ملی خادم - خانواده آماده در مخاطرات، بزودی با امدادگران برای آموزش می آییم. ** من خانواده ام را دوست دارم ** روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران
 


  چاپ        ارسال به دوست

پورباقر، رئیس جمعیت هلال احمر بابل خبرداد ؛ عیدانه های فرشتگان رحمت در بابل توزیع شد


رئیس جمعیت هلال احمر بابل در حاشیه اختتامیه طرح ملی فرشتگان رحمت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح فرشتگان رحمت و همای رحمت از سوی داوطلبان افتخاری این جمعیت تحت عنوان جشن گلریزان سالانه در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران  علی پورباقر افزود: جمع‌آوری کمک‌های مردمی در طرح ملی فرشتگان رحمت از اول اسفند آغاز و تا دهم اسفند ادامه می یابد و از طریق همین کمک‌های بشردوستانه و داوطلبانه برای نیازمندان بد سرپرست و بی‌سرپرست سبد غذایی تهیه و با حفظ کرامت انسانی توزیع می شود که شناسایی این افراد نیازمند نیز به عهده خود داوطلبان است.
رئیس جمعیت هلال احمر بابل با اشاره به اینکه در این طرح 500 سبد عیدانه کالا بین 500 خانوار نیازمند توزیع می‌شود، تصریح کرد: ارزش ریالی هر سبد کالا 100 هزار تومان است که بیش از 60 داوطلب افتخاری در تهیه آن نقش داشتند. این مسؤول خاطرنشان کرد: هدف از اجرا این طرح، ترویج فرهنگ بشردوستانه در اجتماع، مشارکت اعضا هلال احمر در کار خیر، برگزاری مانور مدیریت بحران به صورت کاربردی بوده تا در صورت بروز حادثه ظرفیت زیرپوشش قرار دادن 500 خانوار حادثه‌دیده بررسی شود.
پورباقر یادآور شد: هر بسته غذایی شامل شیرینی، شکلات، ماکارونی، برنج، عدس، لوبیا، روغن، چای، کفش، لباس و... است.
وی در ادامه از آماده‌باش کمیته امداد و نجات خدمات سفر خبر داد و اضافه کرد: اعضا این کمیته شامل اداره آب، برق، گاز، مخابرات، آتش‌نشانی، اورژانس 115،نیروی انتظامی، سپاه ناحیه، امداد خودرو، آرامستان و ... است که دو جلسه اصلی به میزبانی هلال احمر و سپاه ناحیه بابل و چهار جلسه فرعی نیز در چهار بخش گتاب، بابلکنار، لاله آباد و بخش مرکزی با محوریت بخشداری برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر بابل با اشاره به اینکه در این کمیته 14 مصوبه تنظیم شد، ادامه داد: برپایی ایستگاه ایمنی و سلامت برای مسافران و همشهریان در ورودی شهرها، ایجاد کمپین نه به تصادف جاده‌ای و کمپین بهبود رفتار رانندگی، استقرار 24 ساعته در پایگاه امداد و نجات، استقرار 115 در 11 پایگاه اورژانس و همچنین چهار ماشین امدادی برای پشتیبانی ستاد، استقرار اتوبوس آمبولانس اورژانس 115 در کنار پایگاه امداد و نجات هلال احمر برای انجام اقداماتی نظیر درمان سرپایی و ارائه خدمات دارویی مسافران و همشهریان از جمله مصوبات این جلسات بود. این مسؤول با بیان اینکه یکی از اقدامات ارزنده امسال جمعیت هلال احمر بابل استقرار چادر ایمنی و سلامت در بخش گتاب با همکاری شهرداری و بخشداری منطقه است، یادآور شد: همچنین در این کمیته مقرر شد آتش‌نشانی در میدان‌های مهم شهر، ایستگاه سیار داشته باشند و پایگاه‌های آنها به روز باشد. پورباقر از اجرا مانور امدادی در 25 اسفند در بابل خبر داد و گفت: طرح‌های امدادی از 25 اسفند تا 15 فروردین در آماده‌باش کامل بوده و 25 اسفند مانور امدادی با حضور همه عوامل خدمات سفر شهرستان برگزار می‌شود


١٣:١٠ - جمعه ٢٧ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩٧٣٢٨    /    تعداد نمایش : ١٤٥١



خروج