استان مازندران

دوشنبه 03 آبان 1400

واکسیناسیون 2700 نفر درمراکز تجمیعی هلال احمرمازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از واکسیناسیون دوهزار 710نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبرداد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از واکسیناسیون دوهزار 710نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران دکتر غلامعلی فخاری گفت: در راستای ابلاغ ریاست جمعیت هلال احمر و با هدف تقویت تعامل بین بخشی و به منظور کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع در فرایند واکسیناسیون شهروندان ،مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در چند شهرستان ،مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمراستان  راه اندازی گردد که مراکز مذکور در شهرستان های ساری، بهشهر و آمل تجهیز گردید که عملیات تزریق واکسن به شهروندان و گرههای هدف نیز زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است.

وی در خصوص ترکیب جنسی مراجعین به مراکز واکسیناسیون این جمعیت نیز گفت: از مجموع 2710 نفر مراجعین واکسینه شده در مراکز تجمیعی هلال احمرمازندران،1342 نفر زن و 1368 نفر مرد بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران در خصوص نوع واکسن تزریقی نیز گفت:2015 دز از واکسن های تزریق شده از نوع سینوفارم ،405 دز آسترازنکا ، 215 دز کووبرکت و 75 دز نیز از نوع سابرینا (کووپارس) بوده است.

دکتر فخاری افزود:140 نفرعضو داوطلب و 163نفرعضو جوان جمعیت هلال احمراستان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت به عنوان واکسیناتور و ثبات مشارکت دارند.

دکترفخاری افزود: جمعیت هلال احمر استان از ابتدای شروع بحران کرونا با تمام ظرفیت خود به کمک متاثرین از این اپیدمی مرگبار شتافته و تا کنون چندین طرح استانی را به مرحله اجرا درآورده است.

وی تهیه و توزیع هزاران بسته معیشتی و بهداشتی ، اجرای طرح ناظران سلامت،هاتفان امید و آمران سلامت و ... را از جمله خدمات هلال احمر مازندران برشمرد و تصریح کرد: جمعیت هلال احمراستان با تمام ظرفیت امدادی و پشتیبانی و بکارگیری توان داوطلبان و جوانان تا پایان بحران کرونا در کنار مردم خواهد بود و از ارائه هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *