استان مازندران

دوشنبه 03 آبان 1400

واکسیناسیون 10هزار نفر درمراکز تجمیعی هلال احمرمازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از واکسیناسیون 10هزارو 213نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبرداد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از واکسیناسیون 10هزارو 213نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران دکتر غلامعلی فخاری گفت: در راستای ابلاغ ریاست جمعیت هلال احمر و با هدف تقویت تعامل بین بخشی و به منظور کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع در فرایند واکسیناسیون شهروندان ،مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در چند شهرستان ،مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمراستان  راه اندازی گردد که مراکز مذکور در شهرستان های ساری، بهشهر و آمل تجهیز گردید که عملیات تزریق واکسن به شهروندان و گرههای هدف نیز زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است.

وی در خصوص ترکیب جنسی مراجعین به مراکز واکسیناسیون این جمعیت نیز گفت: از مجموع 10هزار و213نفر مراجعین واکسینه شده در مراکز تجمیعی هلال احمرمازندران،5472 نفر زن و 4737 نفر مرد بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران در خصوص نوع واکسن تزریقی نیز گفت:6763 دز از واکسن های تزریق شده از نوع سینوفارم ،2431 دز آسترازنکا ، 944 دز کووبرکت و 75 دز نیز از نوع سابرینا (کووپارس) بوده است.

دکتر فخاری افزود:323 نفرعضو داوطلب و 411نفرعضو جوان جمعیت هلال احمراستان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت به عنوان واکسیناتور و ثبات مشارکت دارند.

دکترفخاری افزود: جمعیت هلال احمر استان از ابتدای شروع بحران کرونا با تمام ظرفیت خود به کمک متاثرین از این اپیدمی مرگبار شتافته و تا کنون چندین طرح استانی را به مرحله اجرا درآورده است.

وی تهیه و توزیع هزاران بسته معیشتی و بهداشتی ، اجرای طرح ناظران سلامت،هاتفان امید و آمران سلامت و ... را از جمله خدمات هلال احمر مازندران برشمرد و تصریح کرد: جمعیت هلال احمراستان با تمام ظرفیت امدادی و پشتیبانی و بکارگیری توان داوطلبان و جوانان تا پایان بحران کرونا در کنار مردم خواهد بود و از ارائه هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *