استان مازندران

دوشنبه 03 آبان 1400

عضویت 6هزارنفر در خانه های هلال مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از عضویت 6 هزارنفر در خانه های هلال این استان خبرداد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از عضویت 6 هزارنفر در خانه های هلال این استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران دکتر غلامعلی فخاری با اشاره به افتتاح 119خانه هلال در سال گذشته گفت:  یکی از برنامه راهبردی هلال احمرمازندران، توسعه خانه های هلال و مدیریت بحران روستایی و شهری است.

وی افزود:هم اکنون 257 خانه هلال درمناطق مختلف استان مازندران فعال هستند .

دکتر فخاری افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی و شرایط حادثه خیزی استان و همچنین نقش موثر خانه های هلال در افزایش تاب آوری، راه اندازی و تقویت خانه های هلال در محلات شهری  و روستایی و به ویژه در مراکز دهستانها یک ضرورت انکارناپذیراست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران با تاکید براینکه به موازات توسعه خانه های هلال در مناطق روستایی، راه اندازی خانه های هلال در محلات شهری را نیز در برنامه داریم که تا کنون 25 خانه هلال شهری در استان اجرایی شده است .

وی جذب و آموزش را از مولفه های هدف گذاری شده در پروتکل خانه های هلال  عنوان کرد و گفت:خانه های هلال مناسب ترین روش برای توانمندسازی ساکنان مناطق روستایی است و این مهم باید بصورت جدی پیگیری شود.

وی با اعلام جذب بیش از 6هزار نفر در خانه های هلال استان گفت: تاکنون 217دوره آموزشی با شرکت 2500نفر در خانه های هلال این استان برگزارشد.

دکترفخاری تصریح کرد: روند گسترش خانه های هلال به عنوان یک برنامه راهبردی در دستور کار جمعیت هلال احمر استان قرار دارد و از همه ظرفیتهای داوطلبی برای توسعه این مهم استفاده خواهد شد.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *