استان مازندران

دوشنبه 03 آبان 1400

افتتاح خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه چنگاز بخش مرکزی آمل

خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه چنگاز بخش مرکزی آمل با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه چنگاز بخش مرکزی آمل با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، خانه هلال و مدیریت بحران روستایی منطقه چنگاز بخش مرکزی آمل با حضور لموکی معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان و رضا مقدم بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.

جمشید نیک زاد رئیس هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به سابقه حادثه خیزی منطقه و فاصله این روستا با مرکز شهر و خصوصا دستگاه های امدادی گفت: نخستین و مهمترین برنامه اجرایی جمعیت هلال احمر در این روستا، آموزش کمک های اولیه به اهالی روستا و آموزش اطفای حریق از برنامه های لازم الاجرا در این منطقه روستایی است.

وی با تاکید بر اهداف تاسیس خانه های هلال روستایی، تصریح کرد: آموزش های امداد و کمک های اولیه، برگزاری مانورهای امدادی و دوره های آموزشی که از طریق خانه های هلال روستایی برگزار خواهد شد؛ تاثیر بسیار زیادی در تاب آوری مردم در زمان حوادث و بحران ها خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: با فراگیری دوره های آموزشی در قالب تیم های امدادی خانه های هلال، اعضای خانه های هلال، در هر زمانی و به هر دلیلی اتفاقی برای مردم روستا بیافتد، خودشان قبل از رسیدن تیم های امدادی بتوانند امدادرسانی را انجام دهند.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان ابراز امیدواری کرد: بخشداران پنجگانه شهرستان نسبت به تشویق دهیاران و شوراها برای تاسیس خانه هلال و مدیریت بحران روستایی اقدام عاجل را به عمل بیاورند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *